مقالات

زامبی پیج و تاثیر آن بر سئو سایت

زامبی پیج ها و تاثیر آنها در سئو وب سایت را امروز میخواهیم مورد بررسی قرار دهیم که یک مبحث فوق العاده کارآمد در بهبود سئو وبسایت ها میباشد.

 

ویدیویی جالب از تیم ویو دیجیتال که در مورد زامبی پیج ها در آن بحث شده است:

زیر نویس این ویدیو: سلام بچه ها من هاف هستم بنیانگذار ویو دیجیتال

سوال این است که صفحات زامبی پیج چیست؟ زامبی پیج صفحه ای در وب سایت یا وبلاگ شما است که هیچ هدف و ارزشی برای شما به ارمغان نمی آورد. کاری که شما باید انجام دهید این است که صفحات زامبی پیج را تغییر دهید ، شما میتوانید با کپی و تغییر آن در یک صفحه جدید و البته کاملتر و جامع تر کردن صفحه قبلی در صفحه جدید در واقع یک محصول جدید ایجاد کنید.پس شما یک پست جدید آماده میکنید با محتوای جدید و تغییر یافته ، توجه داشته باشید که گوگل در رتبه بندی همه اینها را میبیند و به آنها اهمیت میدهد. با این کار شما صفحات قدیمی زامبی پیج را که کسی بر روی آن کلیک نمیکند به یک صفحه جدید تبدیل میکنید.

زامبی پیج چیست؟

زامبی پیج ها را شما در وب سایت های بسیاری مشاهده میکنید ، در واقع zombie page همان صفحات اضافی بر روی سایت میباشد که محتوای کپی و یا عکس های کاملاً کپی دارد. در اصل هر صفحه ای که بر روی وب سایت شما باید که یک محتوای جدید و یونیک را به گوگل ارائه ندهد میتواند یک زامبی پیج باشد حتی صفحاتی که از سایت های دیگر کپی شده اند.

زامبی پیج ها کدام صفحات هستند؟

اگر بخواهیم بطور کلی بگوییم میتوانیم به صفحات زیر اشاره کنیم که بر روی وب سایت ها به وفور یافت میشود:

  • صفحات تگ ها
  • صفحات کپی
  • صفحاتی با محتوای کم
  • صفحاتی که آپدیت نمیشوند
  • صفحاتی که هیچ بازدید کننده ای ندارد

توجه داشته باشید که این صفحات در انواع دیگری نیز وجود دارد انا مهم ترین این ها موارد بالا هستند که بیشترین تاثیر را نیز بر روی وب سایت و سئو آن دارند ، چنانچه شما عزیزان بتوانید این زامبی پیج ها را از روی وب سایتتان حذف کنید رشد سئو وب سایتتان را به وضوح حس خواهید کرد. در زیر نحوه حذف اصولی این صفحات را نیز توضیح داده ایم….

نحوه حذف اصولی صفحات زامبی پیج ها

چنانچه قصد حذف صفحات زامبی پبچ را دارید بایستی آهسته و پیوسته این کار را انجام دهید ، توجه داشته باشید که اگر به صورت یکجا تمامی صفحات اصافی بر روی وب سایت را پاک کنید متاسفانه با مشکلاتی از جمله افت بازدید و افت رتبه مواجه خواهید شد. برای حذف اصولی زامبی پیج ها شما بایستی ابتدا صفحاتی که میخواهید پاک کنید را مشخص کرده و یک صفحه پشتیبان برای هر کدام نیز انتخاب کنید تا بتوانید صفحه پاک شده را به صفحه پشتیبان که بسیار بهتر است ریدایرکت 301 بزنید.  در واقع در این قسمت از کار اگر فرض کنیم که ما یک صفحه با عنوان ” زامبی پیج” داریم و حدود 10 تگ داریم باید صفحات تگ را به صفحه اصلی زامبی پیج 301 بزنیم.

اگر زامبی پیج ها را پاک کنیم چه اتفاقی می افتد؟

با جذف صفحات اضافی که مانع از رشد وب سایت شما شده اند در اصل راه را برای گوگل باز میکنید تا بتواند صفحات مفید وب سایت شما را دیده و حذف صفحات اضافی را نیز درک کند که در نهایت این امر رشد سایت در کلمات گوناگون کاملاً محسوس خواهد بود.

 

همین الان از دست زامبی پیج ها رها شوید:

شما عزیزان میتوانید هم اکنون سفارش حذف زامبی پیج ها را ثبت کنید تا گروه سئو تکنیک در سریعترین زمان ممکن به صحیح ترین روش زامبی پیج های وب سایتتان را حذف و راه را برای پیشرفت وب سایتتان در نتایج جستجو باز کند…

پاسخی بگذارید

اظهار نظر
نام*
ایمیل*
سایت اینترنتی*

*

code