مقالات

سئو (SEO)

سئو یا همان بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجو در واقع به نوعی مطابقت وبسایت شما با استانداردهای موتورهای جستجو همانند گوگل به جهت جذب بازدیدکنندگان بیشتر از طریق موتورهای جستجو می باشد. در واقع زمانی که شما استاندارد های ارائه شده توسط گوگل و دیگر موتورهای جستجو را بر روی وبسایت خود پیاده سازی کنید میتوانید در نتایج جستجو جایگاه مورد نظر را بهبود داده و بازدیدکنندگان بیشتری را نسبت به قبل به سمت وبسایت خود هدایت کنید.

عوامل تاثیر گذار بر روی بهینه سازی سایت بسیار متنوع است که از این پس می توانیم به کیفیت محتوا ،  لینک های ورودی ،  تعدادبازدیدکنندگان و…  اشاره کنیم.  توجه داشته باشید که تمامی این موارد در کنار هم سئو را تشکیل می دهند ،  به عبارت دیگر انجام کارهایی که به رشد وبسایت شما کمک خواهند کرد تماماً سئو نام دارد.

در بسیاری از سایت ها شاهد این موضوع هستیم که جمله کلیشه ای را بارها و بارها تکرار کرده و معنی و مفهوم کلمه سئو را  به ما می فهماند اما بحث اینجاست که امروزه مفهوم بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجو با مفهوم بهینه سازی سایت برای کاربران آمیخته شده است و این دو در کنار هم منجر به پیشرفت وب سایت شما خواهد شد.  چنانچه می خواهید اطلاعات بیشتری را در مورد بهینه سازی وب سایت برای گوگل و دیگر موتورهای جستجو دریافت کنید میتوانید ادامه مطلب را مطالعه کرده و اطلاعات جامعی در این‌باره دریافت نمایید…

بسیاری از افراد مفهوم سئو را  فقط بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجو می دانند اما در حالی که چنین نیست و اگر از سوی دیگر به این موضوع نگاه کنیم در واقع سئو  را می توانیم به معنی مناسب سازی سایت برای کاربران و بازدید کنندگان بدانیم.

حال که می دانید معنی و مفهوم کلی سئو  چیست من شما را با جزئیات سئو آشنا می کنم…

 همه ساله گوگل الگوریتم های جدیدی را به جستجو گر خود اضافه می کند تا بتواند اطلاعات دقیق تری را به کاربران و جستجو کنندگان نمایش دهد.  گوگل  فقط سعی دارد تا دقیق ترین این نتایج را به نسبت جستجوی انجام شده نمایش دهد چراکه کار اصلی گوگل نیز همین است است و آن روزی که گوگل دیگر نتواند نتایج مورد نظر کاربران را و آنها را نمایش دهد دیگر جستجوگر ای به نام گوگل وجود نخواهد داشت پس گوگل مجبور است به هر نحوی که می تواند دقت را هر چه بیشتر چاشنی کار خود کند برای این کار نیز  الگوریتم هایی را طراحی و پیاده سازی می نماید.

 کار آلگوریتم های سئو چیست؟

  الگوریتم های گوگل در واقع وب سایت هایی را که به صورت اصولی البته محتوا محور کار خود را پیش برده اند را از سایت هایی که به صورت غیر اصولی پیشرفت کرده‌اند متمایز می نماید و رفته رفته سایت های غیر اصولی را دیگر به جستجو کنندگان نمایش نمی دهد.  همانطور که دیدید ما بسیار ساده یک الگوریتم را توضیح دادیم اما واقعیت این است که طراحی و پیاده سازی یک الگوریتم به صورت کامل برای شرکتی همانند گوگل نیز  بسیار سخت و طاقت فرسا است.  البته ناگفته نماند که بسیاری از افراد نیز همیشه سعی بر این دارند که این الگوریتم ها را به نوعی دور بزنند که گاه موفق و گاه غیر موفق می باشد

اهمیت سئو در چیست؟

 اگر شما هم صاحب یک وب سایت هستید و یک محصولی را می فروشید احتمالا با این مشکل مواجه  شده اید که وب سایت تان فروشی ندارد و یا اصلاً بازدید کننده ای ندارد.  خوب زمانی که هیچ بازدید کننده های وب سایت شما را نمی بیند بدون شک هیچ فروشی نیز انجام  نمی پذیرد، اینجاست که سئو به کمک شما خواهد آمد تا بتوانید سایت تان را به افراد جستجو کننده در حیطه کاری تان نمایش دهید و در نتیجه کالای مورد نظرتان را نیز بفروشید. حال برای اینکه بتوانید سئو را بیاموزید میتوانید مقالات وب سایت ما را مطالعه کنید و یا اینکه از پکیج های آموزش سئو استفاده کرده و یا حتی کارهای مربوط به بهینه سازی وب سایتتان را به افراد دیگری بسپارید که کاملاً مسلط به بهینه سازی وب سایت برای موتورهای جستجو از جمله گوگل هستند.

سئو به چند نوع تقسیم می شود؟

سئو بر سه نوع است ، سئو سفید ، سئو خاکستری ، سئو سیاه

سئو سفید در واقع همان روش اصولی و به نوعی بهترین روش و ایمن ترین روش است چرا که وب سایت شما در این روش سئو به هیچ عنوان آسیبی نخواهد دید. سئو سفید توسط سئوکاران بسیار کمی انجام میشود زیرا نسبت به دیگر روش های سئو مدت زمان بیشتری نیاز دارد و البته بسیار دشوارتر خواهد بود برای انجام دهنده کار (سئوکار).

سئو خاکستری نوعی از سئو میباشد که مابین سئو سفید و سئو سیاه قرار دارد ، این نوع از SEO بسیار زود بازده میباشد و تاثیرات مثبتی را نیز بر روی دامنه دارد. این روش توسط عموم سئوکاران انجام میشود و طرفداران بسیاری دارد. ماندگاری سئو خاکستری به نسبت سئو سفید تا 40 درصد کمتر خواهد بود.

سئو سیاه که سریعترین و زودبازده ترین نوع از SEO و بهینه سازی میباشد از طرق غیر قانونی انجام میگیرد و به هیچ عنوان توصیه نمیشود. این روش نیز توسط سئوکاران بسیار کمی انجام میشود ، توجه داشته باشید که برای انجام سئو سیاه یک سئوکار بایستی آشنایی کامل با سئو سفید و سئو خاکستری داشته باشد و به عبارت دیگر بایستی بسیار در حیطه خود دانا باشد تا بتواند از عهده انجام این کار بر آید.

پاسخی بگذارید

اظهار نظر
نام*
ایمیل*
سایت اینترنتی*

*

code