مقالات

رنک برین چیست؟

رنک برین یا آلگوریتمی که هوش مصنوعی را برای گوگل به ارمغان آورد!! این آلگوریتم توانست به صورت کامل هوش مصنوعی را در تصمیم گیری گوگل دخیل نماید. البته ناگفته نماند که رتبه بندی سایت ها نیز بسیار دقیق تر انجام شد. با اینکه در ابتدای کار رنک برین با برخی از مشکلات مواجه بود اما امروزه واقعاً نتایج دقیقی را ارائه مینماید که ما در این مقاله سعی بر این داریم تا به شما عزیزان نحوه کارکرد رنک برین را توضیح دهیم ، پس با ما همراه باشید…

رنک برین توانست دست بسیاری از متقلبین را رو کند ، به طور مثال یکی از کارهایی که انجام داد این بود که تشخیص داد آیا شخصی که یک بار یک کلمه را سرچ کرده بود دوباره تا 3 دقیقه آینده این کلمه یا مشابه آن را در گوگل سرچ مینماید یا خیر! اگر این کار را انجام میداد یعنی وب سایتی که ابتدا به آن مراجعه کرده بود برای کاربر مفید نبوده است که او دوباره آن کلمه یا مشابه آن را جستجو کرده است ، پس در صورتی که این چنین اتفاقی بافتد شما خواهید دید که وب سایت اولی به دلیل مفید نبودن برای کاربر افت خواهد کرد. البته این فقط یکی از روش هایی است که رنک برین تشخیص میدهد وب سایت شما مفید خواهد بود برای کاربر یا خیر…

شاید با خود بپرسید چگونه تشخیص میدهد کاربران چه کاری انجام میدهند؟؟ پاسخ ساده است او به تمامی سرویس های گوگل دسترسی دارد و از همه مهمتر سرویس انالیتیکس و گوگل کروم میباشد که گوگل کاملاً  رفتار کاربر را میتواند با استفاده از این دو تحت نظر داشته باشد ، این یعنی به نوعی اطلاعاتی که به گوگل میدهیم بر علیه خود ما استفاده میشود. البته روش هایی هم وجود دارد که شما میتوانید برای ترک نشدن از آنها استفاده نمایید که یک نمونه از آن استفاده از مرورگری به غیر از گوگل کروم میباشد.

بهتر است یک مثال دیگر در مورد رنک برین بزنیم تا کاملاً با نحوه کارکرد این الگوریتم آشنا شوید ، بسیاری از افراد سوال داشتند که رنک برین چگونه توانسته بفهمد چه سایت هایی از بازدید های فیک استفاده مینمایند؟!! زمانی که شما یک بازدید فیک را به وب سایتتان ارسال میکنید بایستی همانند یک انسان برخورد کند و همچنین کارهای تکراری نیز انجام ندهد. خب تمامی سرویس های بازدید که ما در کل دنیا میشناسیم بدین صورت است که یک کارهای تکراری را انجام میدهند بدون اینکه بتوانند صفحه را اسکرول نماییند و یا اینکه فیلمی را پخش نمایند و ده ها کار دیگر و رنک برین زمانی که میبیند وب سایت شما چنین بازدید کننده هایی دارد به چه نتیجه ای میرسد؟ وب سایت شما بازدید فیک دریافت مینماید!!!!!

بسیاری از افراد نیز بازدید از گوگل دریافت مینمایند که در این حالت نیز رنک برین ابتدا سعی میکند تا جایگاه شما را تغییر دهد به طور مثال از صفحه 1 به 3 تغییر دهد جای شما را چنانچه شما در عرض چند ساعت یک بازدید غیر طبیعی در این صفحه را داشتید این یعنی تقلب کرده اید. به عبارت دیگر این ممکن نیست شما در صفحه 1 هم 20 بازدید در ساعت داشته باشید و در صفحه 3 هم 20 بازدید در روز داشته باشید چراکه رقیبان شما در صفحه 3 فقط 5 بازدید در روز داشته اند.

پاسخی بگذارید

اظهار نظر
نام*
ایمیل*
سایت اینترنتی*

*

code