مقالات

بک لینک چند مرحله ای ( پی بی ان )

لینک سازی PBN

بک لینک PBN را میتوانیم یکی از قوی ترین متد های لینک سازی بدانیم اما آیا ضرری برای سایت ندارد؟ آیا میتواند منجر به پنالتی شدن سایت گردد؟ و ده ها سوال دیگر که در ادامه به آنها خواهیم پرداخت ، بدون شک در انتهای این مقاله متوجه خواهید شد که برای وب سایتتان لینک سازی pbn را استفاده کنید یا خیر ، پس با ما همراه باشید….

لینک سازی PBN برای وب سایت مضر است؟

لینک سازی پی بی ان یا همان لینک سازی چند مرحله ای با اینکه بسیار قدرتمند میباشد ، در عین حال بسیار میتواند بسیار خطرناک نیز باشد. چنانچه لینک سازی را به درستی انجام ندهید و یا اینکه حتی یک بخش از لینک سازی ایراد داشته باشد میتواند منجر به جریمه شدن وب سایت شما گردد. پس سعی کنید برای ساخت PBN از آموزش های اصولی استفاده کنید.  توجه داشته باشید تا به امروز بیش از 250 متد مختلف برای ساخت پی بی ان معرفی شده است اما مشکل اینجا است که بسیاری از این متد ها منسوخ میباشد و یا اینکه برای گوگل بسیار شک برانگیز میباشد ، به همین منظور در انتخاب متد لینک سازی خود بسیار دقت کنید.

لینک سازی چند مرحله ای (PBN) تا چه میزان میتواند در رتبه بندی گوگل تاثیر داشته باشد؟

این مورد بستگی به نوع PBN شما دارد در صورتی که PBN اجرایی از نظر گوگل چیزی کاملاً اصولی به نظر برسد میتواند شما را تا رتبه 1 گوگل نیز پیشرفت دهد. به نوعی میتوان گفت پیشرفت شما در نتایج جستجو بستگی به نوع PBN شما دارد اگر پی بی ان اجرایی قوی باشد و از نظر گوگل ناشناس میتواند به راحتی در سخت ترین کلمات نیز شما را به رتبه های برتر برساند. در این پست نوعی از لینک سازی PBN را به شما معرفی خواهیم کرد تا بتوانید به راحتی آن را اجرا کرده و رتبه وب سایتتان در گوگل را بهبود ببخشید.

آیا در اجرای PBN میتوانیم از برنامه های رباتیک به جهت لینکسازی استفاده کنیم؟

بله شما میتوانید از برنامه های لینک سازی همانند money robot در راه اندازی یک PBN استفاده کنید. این نرم افزار دارای دو بخش مختلف با نام social bookmark و بخش Blog web2 میباشد که شما میتوانید در کمتر از 1 ساعت حدود 80 عدد لینک برای یک صفحه ایجاد نمایید.

گوگل میتواند متوجه شود ما از لینک سازی PBN استفاده کرده ایم و ما را پنالتی نماید؟

همانطور که گفته شد این بستگی به متد اجرایی شما دارد ، چنانچه از متد های ساده استفاده نمایید متاسفانه گوگل به راحتی متوجه لینک سازی شما خواهد شد و در نتیجه وب سایت شما پنالتی میگردد.

کدام متد از لینک سازی PBN بهترین نوع لینک سازی میباشد و کمترین خطر را دارد؟

در بین تمامی متد های PBN بهترین متد ، متد لینک سازی به صورت URL میباشد که میتواند در کمترین زمان بیشترین بازدهی را داشته باشد ، از آنجایی که گوگل بیشتر به متد های انکرتست حساسیت نشان میدهد ما به هیچ عنوان این موارد را پیشنهاد نمیکنیم اما متد URL هیچ تهدیدی برای وب سایت شما در پی نخواهد داشت حتی اگر متدی که اجرا میکنید قدیمی باشد.

تکنیک PBN قوی تر است یا تکنیک آسمان خراش؟

این دو تکنیک سئو را میتوانیم از قویترین تکنیک های اجرایی در سئو بدانیم اما اگر بخواهیم به این سوال پاسخ دهیم باید به شما بگویم که هر دو تکنیک بسیار قوی هستند اما لینک سازی PBN در وب فارسی قویتر از تکنیک آسمان خراش میباشد و میتواند به راحتی رتبه وب سایت را حتی به 1 برساند. توجه داشته باشید بر عکس اگر شما وب خارج از ایران را مد نظر داشته باشید تکنیک آسمان خراش پاسخگویی بهترین خواهد داشت.

بهترین آموزش ساخت PBN در ایران کدام است؟

با اینکه مدرسین بسیاری در ایران PBN را آموزش داده اند اما در این میان ناصر رسولی را میتوانیم بارزترین آنها قلمداد کنیم چرا که به صورت کاملاً عملی این کار را انجام داده اند. شما میتوانید با مطالعه پکیج آموزش ساخت PBN استاد رسولی بهترین نوع PBN را اجرا کنید.

 

لطفاً نظرات خود را در مورد لینک سازی PBN از طریق کامنت  همین صفحه با ما در میان بگذارید


 

🔗از pbn (شبکه خصوصی بلاگ) به عنوان یک روش لینکسازی ، استفاده کنیم یا نه ؟

📌سئوکاران خوب همیشه دنبال ایده ها و استراتژی های جدید برای موفقیت در پروژه های خود هستند ، اما میوه ممنوعه همیشه شیرین است و سئو نیز از این قائده مستثنا نیست.

🔖گوگل درباره pbn در سال 2014 هشدارهایی داد ، اما بعضی از سئوکاران همچنان از این روش استفاده میکنند.

📌آیا شما تابه حال به فکر ساخت شبکه خصوصی بلاگ برای لینک سازی بوده اید؟

شبکه خصوصی بلاگ (pbn) چیست ؟

📍شبکه خصوصی بلاگ(PBN) یکی از استراتژی های لینکسازی است که معمولا در دسته سئو کلاه سیاه یا خاکستری قرار میگیرد.

🔖در این حالت ، شبکه ای از بلاگ ها با دامنه های مختلف وجود دارد که در نهایت به یک وبسایت خاص اشاره میکنند .

📍وب سایتی که از این طریق بک لینک می گیرد می تواند به سرعت به بالاترین رتبه ها برسد.

🌀اما موفقیت با سرعت نور طولانی نیست ، زیرا الگوریتم های گوگل این لینک های غیرطبیعی و با کیفیت پایین را تشخیص میدهند و پس از آن سایت ممکن است پنالتی شود.

🔖ما در این مقاله نظرات چند متخصص سئو را درباره pbnها آورده ایم ، تا متوجه شویم آیا استفاده از pbn یک روش پرخطر کلاه سیاه است یا باعث تقویت رتبه میشود ؟

صحبت متخصصین :

🔖نظرات Matt Diggity : بنیان گزار Diggity

هر کسب و کاری میتواند از pbn استفاده کند ، در پایان هر روز هر pbn تنها یک سایت وردپرسی ساده است! تا زمانی که کشف نشود.

📌 آن دسته از سایت هایی که از pbn به صورت حرفه ای استفاده میکنند معمولا در حوزه پر رقابتی هستند و به سختی میشود برای انها لینک طبیعی بدست آورد ، مثل فروشگاه های آنلاین و سایت های پزشکی

📍در این حوزه ها استفاده از pbn بیش از حد رایج و معمولی است ، بنابراین الگوریتم های گوگل از اینکه این تعداد لینک غیر طبیعی به صفحه اصلی وبسایت را ببینند ، تعجب نمیکنند.

📌چه زمان هایی استفاده از pbn ارزش ریسک کردن را دارد ؟

📌همه چیز به نرخ بازگشت سرمایه یا ROI بستگی دارد. اگر در یک کسب و کار سودآور هستید ، جایی که رقابت زیاد است ، اگر از PBN استفاده نکنید ، رقابت آسانی در پیش نخواهید داشت.

💡در یک نقطه خاص استفاده بیش از حد از PBN ، بازخورد کمی به شما می دهد.

📍 قبلاً به این موضوع اشاره کردم که pbn معمولا به صفحه اصلی لینک میدهد زیرا این صفحه قدرتمند ترین صفحه سایت با پیوند های نادر میباشد.

📌اما وقتی گوگل ببیند که این صفحه تعداد زیادی لینک دارد ، وقت آن است که برای صفحات داخلی سایت هم لینک های متنوع ساخته شود. برای این کار میتواند از پست مهمان و درج لینک در آن استفاده کنید.

🔗 نظرات David Dragesco : نویسنده بلاگ Ninja Linker و بنیان گذار ابزار PBN Premium

📌استفاده از pbn یا همان شبکه خصوصی بلاگ ها ربطی به موضوع سایت ندارد بلکه وابسته به استراتژی شما برای سئوست.

📍در این حالت یک اکوسیستم ساختگی را بوجود می آورید که از دید گوگل واقعی به نظر برسد ، سرمایه منتقل کند و اعتبار را بالا برد.

📌درواقع میتوان گفت به نوعی سرمایه گذاری روی تاریخچه دامنه های منقضی شده و دیگر معیار های سئو است.

💡پس pbn را برای هر موضوعی میتوان استفاده کرد.

📌ز جمله خطراتی که در ارتباط با استفاده از pbn وجود دارد این است که رقیبتان ممکن است ، شبکه pbn شما را ردیابی کرده و گزارش آنرا به عناون اسپم به گوگل بدهد.

📍با این وجود باز هم اگر هوشمندانه شبکه خود را پنهان کنید و زیرساخت های محکم و اصولی داشته باشید ، در حوزه رقابتی کسب و کار خود نتایج فوق العاده ای بدست خواهید آورد.

💡خوب است بدانید که pbn اساسا بدون ضرر است مگر اینکه بد انجام شود.

📌به عنوان مثال شبکه خصوصی بلاگ باید در طی زمان و در چند ماه به منظور طبیعی و قانونمند بودن، گسترش پیدا کند.

📍به عنوان مثال ، نام دامنه باید در بازه های زمانی مختلف ثبت شده باشد (نه همه در یک روز …) ، برای ثبت نام هر بلاگ از IP متفاوتی استفاده شود ، به مرور زمان محتوای باکیفیت و طبیعی به سایت ها تزریق کنید تا خوب نمایش داده شوند.

🌀این روند مثل کار یک طلافروش است که به مرور زمان برای دائمی کردن شبکه خصوصی بلاگ (pbn) باید انجام شود.

🔗نظرات Anna Pianka : آف پیج کار آژانس بازاریابی ABAKUS

📌در حالت کلی pbn به تعداد صفحات وبی گفته میشود که همگی متلق بک شخص با یک شرکت هستند . pbn جهت تاثیرگذاری و بهبود رتبه سایت و در صورت امکان برای ایجاد درآمد اضافی از طریق طریق تبلیغات ساخته و تنظیم میشود.

🔖این صفحات وب اغلب با روش های ساده و ارزان ساخته میشوند. مثلا عکس های استفاده شده در آنها رایگان و بدون حق مالکیت اند و یا تصاویر استوک سایر سایت ها هستند. بخش هویت بصری سایت ها معمولا شبیه به هم است ، حتی ممکن است طول پارگراف ها یکسان باشد ، گاهی اوقات اپراتوری که این شبکه را درست میکند ، متن های کپی شده را در چند صفحه به کار میبرد یا کمی آنها را تغییر داده و بعد در pbn منتشر میکند. این کار به منظور به حداقل رساندن و جلوگیری کپی مطلق محتوا انجام میشود .

📍اطلاعات تماس معمولا با عکس اورده میشود ، حتی گاها از اطلاعات شخصی استفاده میشود که اصلا وجود خارجی ندارد. در فضای اینترنت معمولا خیلی راحت میتوان تصاویری با ادرس ساختگی از شخص ، کشور و شهر خاصی پیدا کرد.

📌درگذشته pbn ها در مقیاس بزرگتری به عنوان یک روش لینکسازی استفاده میشد ، با این حال ، این مساله سالهاست که به دلیل کمبود محتوا مرتبط در شبکه پی بی ان ، خیلی سریع توسط گوگل شناسایی شده و استفاده از آن رو به کاهش میباشد ، اما به این نکته توجه داشته باشید که گاهی اوقات بهتر است pbn ها به صورت شبکه به هم وصل شوند تا مورد توجه کاربر یا لینکساز ها نباشند.

🌀شاید به نظر برسد لینک این سایت ها فایده چندانی ندارند و کم ارزش هستند و در واقع هیچ تاثیری خاصی ، حتی تاثیر منفی هم ندارند. اما در PBN های بزرگتر و گسترده تر ، که غالباً برای اهداف پولساز ساخته میشوند ، تنها چیزی که قبل از پایین کشیدن صفحات توسط گوگل اهمیت دارد ، این است که در این زمان و حالا این اتفاق نیفتد !

📌اگر در شبکه pbn ، یک سایت به وبسایتی مشابه لینک دهد ، احتمال شناسایی pbn وجود دارد. در گام بعدی شناسایی سایت های pbn از طریق بررسی لینک های سایت و دارا بودن لینک های پروفایل مشابه امکان پذیر است. داشتن بک لینک های پروفایلی یکسان از چند وبسایت ، ممکن است نشانگر وجود pbn باشند.

💡اپراتور های هوشمندی که pbn میسازند ، ورود خزنده های ابزار های تحلیل بک لینک را از طریق فایل robots.txt غیرفعال میکنند ، تا نتایج سایت قابل انالیز با ابزارهای سئو نباشد.

📌لینک های شبکه ای هنوز هم کار میکنند ، اما آنچه که اهمیت دارند ویژگی هایی مثل کیفیت و قدرت دامنه است ، ممکن است حتی شخصی محتوای pbn را به روز کند اما باز هم 98 درصد لینک های pbn دسته دوم و نامرغوب هستند و بیشتر به آسیب رساندن به سایت میل دارند ، بنابراین استفاده ازآنها توصیه نمیشود.

راه های بسیار زیادی برای سیگنال مثبت فرستادن از طریق لینکسازی درست وجود دارد. گوگل طوری طراحی شده تا بتواند بهترین نتیجه ممکن را در اختیار کاربر قرار دهد .در واقع نتایج جستجو گوگل بر همین اساس مرتبط میشوند و به فاکتور های دیگری نیز بستکی دارند که یکی از اصلی ترین آنها لینک های وبسایت است.

📌بنابراین ، در لینک سازی باید بر روی ساخت صفحاتی با موضوع مرتبط و محتوای خوب تمرکز شود و سعی کنید هزینه ای را حتی برای لینک سازی در نظر بگیرید.

🔗نظرات Jasja ter Horst : بنیانگذار و توسعه دهنده ابزارSEO Review Tools

📌صحبت خود را با یک هشدار بزرگ شروع میکنم ، استفاده از pbn برای لینکسازی یک استراتژی بسیار پر ریسک میباشد. در هر فرصتی که گوگل متوجه وجود آن شود ، حذف شبکه های خصوصی بلاگ سخت میشود. به ویژه سایت های جدید با اعتبار کم در مقابل گوگل نشانه دار میشوند که اثرات مخربی در پی خواهد داشت.

🔖زمانی که من یادگیری سئو را شروع کردم ، چندین مدل pbn را روی پروژه های شخصی امتحان کردم .(زمانی که الگوریتم پنگوئن گوگل معرفی نشده بود). در ابتدا نتایج واقعا چشم گیر بودند ، رشد تاثیربرانگیز رتبه و تعداد بازدیدکنندگان به صورت چشم گیری بالا رفت.

📍اما طولی نکشید که گوگل دست ما را خواند و همه چی از هم پاشید و این پروژه هرگز بهبود نیافت اما من رشد کردم و یک درس ارزشمند از این تجربه گرفتم و از آن زمان تاکنون از تکنیک های کلاه سیاه دور ماندم.
بنابراین برای اینکه از مشکلات و جریمه های گوگل دور بمانید ، من توصیه میکنم تمرکز ، وقت و تلاش خود را روی راهبردی و قانونمند بردن روش های لینکسازی بگذارید مانند :

• پست مهمان
• بازسازی بک لینک های شکسته
• کپی استراتژی رقبا (نه صرفا لینک سازی) و تلاش برای بهتر عمل کردن
• خلاق بودن (بعد از بررسی رقبا ببینید چه مواردی میتواند اثر بخش باشد)
• تلاش برای ترکیب کردن چند استراتژی و فهمیدن اینکه کدام یک موثر تر بوده و بهترین اثر را دارد

🔗نظرات Andreas Schülke : مدیر سئو و بازاریابی محتوای Bloofusion

📌در تعریف ساده pbn ها شبکه های خصوصی بلاگ هستند که از دامنه های مختلف تشکیل شده و همگی متعلق به یک شخص یا شرکت میباشند. لینک ها در اینجا به صورت چند لایه تنظیم میشوند تا همه سیگنال ها را به یک سایت یا یک صفحه مهم از این سایت بفرستند. بدین وسیله سایت در موتور جستجو میتواند برای کسب درآمد به عنوان یک فروشگاه اینترنتی یا همکار در فروش رتبه بگیرد.

🔖سئوکاران کلاه سیاه یعنی بهینه سازان موتور جستجو که به صورت عمدی قوانین گوگل را نقض میکنند ، قبل از اینکه گوگل الگوریتم پنگوئن خود را آپدیت کند ، از این نوع لینکسازی استفاده میکردند و برخی هنوز هم استفاده میکنند. به روشی کامل تر و پیچیده تر در اینجا توضیحاتی برای شما آورده ایم :

🌀برای الگوریتم های گوگل فهمیدن پیوند های pbn نسبتا آسان است و آنها را نادیده میگیرد و تاثیری در رتبه بندی و بهینه سازی سایت در موتور جستجو نخواهد گذاشت.

📌در بدترین حالت به صورت دستی به خاطر داشتن بک لینک های غیر طبیعی پنالتی میشوید و به این ترتیب دامنه شما به طور کامل از 100 نتیجه برتر گوگل محو میشود.

📍راه ها و تکنیک های لینکسازی بسیاری وجود دارد که در سال 2019 خیلی خوب کار میکردند و برایمان بک لینک به ارمغان می آوردند . در اینجا چند مورد را ذکر میکنیم :

• بازسازی لینک های شکسته
• منشن کردن بدون لینک
• ساخت لینک محلی
• پست مهمان و …

💡بزرگترین استراتژی توصیه شده بازاریابی محتواست ، زیرا بدون محتوا گرفتن لینک های قوی دشوار خواهد بود.

 

🔗نظرات Jonathan Habert : مدیر عامل و بنیان گذار L’agence Web

📌استفاده از pbn روشی بحث برانگیز برای بهبود رتبه سئو سایت از طریق این تکنیک میباشد که با نام “backlinking” شناخته می شود. بک لینک سازی خوب به ویژه در طی سال های اول عمر دامنه میتواند دشوار باشد. در حالیکه تلاش میکنید پروژه های جدید بگیرید ، به زودی متوجه خواهید شد که یک سئو خوب میتواند بیش از 3 سال زمان ببرد و کل فرآیند در واقع بیشتر یک سختکوشی و تلاش آرام است تا یک رشد سریع رو به بالا.

📍معمولا PBN ها روشی سریع و موثر برای بهبود رتبه سئو و ظاهر شدن در نتایج اول گوگل ارائه میدهند. شبکه خصوصی بلاگ یا pbn مجموعه ای از دامنه هاست با اعتبار بالا که معمولا منقضی شده و از دسترس خارج شده اند و هنوز در گوگل رتبه بالایی دارند و جهت اشاره به سایتی دیگر استفاده میشود.

📌بسیاری از کارشناسان سئو PBN را راهی غیر اصولی برای افزایش اعتبار دامنه سایت میدانند. گوگل نظر خود را درباره تایید وبسایت های شرکت کننده pbn در webmaster guidelines اعلام کرده تا نشان دهد با اینگونه اقدامات مخالف است.

📍با وجود اینکه گوگل تایید کرده pbn به هیچوجه یک راه حل مناسب برای سئو سایت نیست و خطرات قابل توجهی برای از بین رفتن دامنه شما در پی دارد ، با این وجود باز هم بعضی از سئوکاران به خودشان ثابت کردند که هنوز استفاده از pbn یک راه سریع برای کسب رتبه های بالا در نتایج جستجو و تقویت اعتبار دامنه های جدید است .

🔖در اینجا لیست نه چندان کاملی نمونه هایی که از pbn استفاده کرده اند را آورده ایم ، شاید برای شما گزینه خوبی باشند:

🌀کمپین های کوتاه مدت بازریابی که با یک دامنه کار میکنند و میتوانند طی چند هفته تا چند ماه رتبه سئو خوبی بگیرند.
🌀سایت هایی با هدف کوتاه مدت که نیاز دارند تا زمان سود دهی ترافیک خود را بهینه کنند.

💡با اینکه شما مسائل مربوط به شرکت در یک pbn را درک میکنید اما مهمترین بخش این هست که خطر ریسک کردن را بپذیرید. یک Pbn ابزاری بسیار قدرت مند است که میتواند اعتبار و قدرت دامنه شما را تا حد قابل توجهی بالا ببرد .

📌در حالی که PBN ممکن است یک راه حل جذاب برای افزایش ترافیک دامنه وبسایت شما به نظر برسد ، ریسک کردن روی ایندکس دامنه میتواند خطراتی روی موفقیت طولانی مدت شما داشته باشد. اگر هدف شما ارائه محتوای با کیفیت و خدمات مفید به کاربران است ، عدم استفاده از pbn و پیروی از روش های سنتی سئوکاران برای بهینه سازی در نهایت باعث میشود دامنه شما رتبه ای عالی بدست آورد.

🔖در بیشتر مواقع و برای اکثر وب سایت ها ، توصیه می شود از شبکه های خصوصی وبلاگ دوری کنند و به جای آن روی کیفیت و راحتی محتوا کار کنند ، در ضمن مطمئن شوید که سایت رابط کاربری مناسبی برای کابران موبایل داشته باشد و از همه تکنیک های قدیمی سئو برای بهینه سازی به بهترین شکل ممکن استفاده کنید.

🌀سخت کوشی و پشتکار هزینه اش را در دنیا سئو قطعاً در دراز مدت دریافت خواهد کرد.

 

bit.dobit.lyopizo.com
is.gdtinyurlrebrandly
shorturl.atshorl.comv.ht
plinkyon.irgg.gg

 

11 نظرات به بک لینک چند مرحله ای ( پی بی ان )

 • علی

  توضیحاتتون کامل بود جناب مهندس خواستم تشکری کرده باشم بابت زحماتتون

  • administrator

   نظرات شما برای ما خیلی مهمه امیدوارم همیشه مثل الان مفید واقع بشه مقالات وبسایتمون براتون

 • http://noorsanattajhiz.com

  عالی است موفق باشد

 • دانیال طاهری فر

  به به
  بسیار عالی
  حتما مثل همیشه سرویس خوبی ارائه خواهید داد

  • ناصر رسولی

   دانیال جان شما همیشه نسبت به ما لطف داشتی ممنونم

 • بانک مشاغل ایران

  بسیار عالی و کاربردی بود مطلب جناب مهندس رسولی مثل همیشه عالی

 • میلاد

  جات تو قلب ماست مهندس ❤❤❤

 • مهدی

  عالی بود مرسی .

 • Hmid

  سلام و درود اگه امکان داشت تو زمینه پی بی ان همکاری کنیم.

 • سمیرا

  اپراتور های هوشمندی که pbn میسازند ، ورود خزنده های ابزار های تحلیل بک لینک را از طریق فایل robots.txt غیرفعال میکنند ، تا نتایج سایت قابل انالیز با ابزارهای سئو نباشد

  یعنی چی ؟:!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 • ترجمه تخصصی انگلیسی به فارسی

  کاش اول یه توضیحی راجع به بک لینک چند مرحله ای میدادین که چی هست اصلا!! اگر تو مطلب دیگه ای توضیح دادین ممنون میشم لینکش رو بذارین. ممنون از سایت خوبتون

پاسخی بگذارید

اظهار نظر
نام*
ایمیل*
سایت اینترنتی*

*

code