مقالات

ترفند های سئو

ترفند های سئو 2020

امروزه سئو با سال‌های گذشته تفاوت زیادی دارد و دلیل آن تغییر رشد سریع گوگل است ، به طور مثال در سال 2018 طبق گزارش moz حدود 2234 آپدیت در گوگل اتفاق افتاده که این نشان میدهد ، تقریبا روزانه 9 آپدیت در الگوریتم‌های گوگل اتفاق میافتد .

📌درواقع از این نکات میفهمیم که گوگل با سرعت بسیار زیادی در حال رشد و پیشرفت است ، آیا تا به حال به این فکر کرده اید که هدف اصلی گوگل از این همه تغییر و بروزرسانی چیست؟

💡هدف اصلی گوگل از این همه تغییر، بهتر فهمیدن منظور کاربر و نمایش دادن نتایج درست و مناسب به اوست و شما برای اینکه بتوانید با گوگل در سال 2020 همسو شوید نیاز دارید تا ریزه کاری‌هایی فنی را رعایت کنید.

1️⃣ زبان پایتون برای بهینه سازی یا همان سئو

اگر قصد دارید در سال 2020 سایت خود را بهینه کنید در ابتدا نیاز دارید تا به زبان پایتون تسلط داشته باشید.

❓پایتون چیست؟

زبان پایتون یکی از زبان‌های برنامه نویسی است که در سال 1991 به دنیای برنامه نویسی وارد شد. پایتون یک زبان برنامه نویسی چند منظوره و شی گرا است که برای توسعه سایت ‌های داینامیک یا پویا ،تحلیل داده‌ها و نوشتن برنامه‌های دسکتاپ می‌توان از آن استفاده کرد.

📌کابرد این زبان ارائه راهکاری به‌منظور نوشتن اسکریپت‌هایی است که فرآیند انجام یکسری از کارهای روتین‌ خسته‌کننده را به ‌طور خودکار اجرا کنند یا ساخت یک نمونه اولیه از برنامه‌های کاربردی که در یک یا چند زبان دیگر پیاده‌سازی شوند .

ولی نکته بسیار جذاب درباره زبان پایتون این است که که ترکیب نحوی آن کاملاً خوانا است و برنامه‌نویسان بدون مشکل خاصی قادرند منطق دستورات را به‌شکل صریح و روشنی درک کنند و به همکاران خود شرح دهند.

📌البته این نکته قابل ذکر این است که اکثر سایتهایی که با این زبان نوشته شده اند ، از پایتون 2.0 استفاده کرده‌اند که شاید در سال 2020 زیاد قابل اعتماد نباشد زیرا پایتون 3.0 بسیار قدرتمند و پایدار‌تر است.

امکانات اتوماسیون و بهینه سازی بسیاری در استفاده از زبان برنامه نویسی پایتون وجود دارد که تعدادی از این قابلیت‌ها عبارتند از:

🔅تحلیل و بررسی لینک‌های داخلی

🔅محاسبه رشد کلمات کلیدی

🔅جمع آوری داده‌های سرچ کنسول گوگل

🔅تجزیه و تحلیل رقبا

📍 برای اینکه با مزیت‌های استفاده از زبان پایتون در بهینه سازی آگاه شوید باید تحقیقات وسیعی در دنیای وب انجام دهید زیرا که این زبان برنامه نویسی یکی از بهترین راهکارهای بهینه سازی S.E.O در سال 2020 است.

2️⃣استفاده از سیستم هاستینگ قدرتمند

در چند ماه اخیر یک قابلیت به نام Site Speed به سرچ کنسول گوگل GSC اضافه شد و موتور جستوجوگر گوگل با این بروزرسانی یک سینگال قوی به سئوکاران داد .

📌معنی این سیگنال این است که سرعت سایت یکی از مهم ترین فاکتورهای گوگل در رتبه بندی است که باید وبمستران در سال 2020 به آن توجه بیشتری کنند.

📍اگر از CMS هایی مانند وردپرس برای وبسایت خود استفاده میکنید راهکارهای بسیار زیادی وجود دارد تا شما با استفاده از آنها سرعت سایت خود را افزایش دهید ولی اولین اصل برای افزایش سرعت سایت استفاده از سیستم هاستیگ قدرتمند است.

🔖شما باید هاستی را انتخاب کنید که سرعت بالایی داشته باشد ولی سؤال اصلی این است که هاستینگ خوب چه ویژگی‌هایی دارد؟

فاکتورهای زیادی برای انتخاب یک هاست پر قدرت و مناسب وجود دارد ، ما در این بخش به مهم‌ترین ویژگی های یک سرویس خوب اشاره خواهیم کرد.

📍 اکثر شرکت‌ها اظهار می‌کنند که آپ تایم 99 درصد دارند(به مدت زمانی که یک سایت در دسترس می باشد را آپ تایم آن سایت می گویند).

🔅پشتیبانی 24 ساعته

🔅استفاده از پنل‌های رایج و معتبر

🔅استفاده از هاردهای NVMe

🔅 در آخر سعی کنید از نظرات وبمسترانی که در این زمینه تجربه دارند استفاده کنید تا مطمئن شوید.